Kaş ve Kirpik Ekimi

Kaş Ekimi, hastanın konsultasyonda istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Sonrasında işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Saçlı deriden alınan kökler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması ve doğal bir görüntüye ulaşılması için deride çok küçük kanallara ekstra inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilmelidir. Uygulama yaklaşık 2-3 saat sürer ve işlemden 2 gün sonra ilk yıkama uzmanımız tarafından yapılır.

Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında 7-10 gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, 7-10 gün sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ila altı ay kadar sürer. Çoğunlukla ikinci bir girişim gerekmese de, altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse 1 yıl sonra ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir.

Kirpik Ekimi, yine kaş ekiminde olduğu gibi iki kulak arasında kafanın arka bölümünde bulunan ve donör bölge adı verilen alandan alınan, sağlıklı saç köklerinin kirpiklere nakil edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Saçlı bölgeden çıkartılan greftler kirpik bölgesine özel bir teknikle yerleştirilir. Saç ve kaş ekiminden farklı olarak kirpik ekiminde önce kanal açma tekniği ile ekim yapılmaz. Kanalla ekim aynı anda gerçekleştirilir. Ekim gününden itibaren antibiyorik kremle ekim alanının nemli kalması sağlanır. Gözlerde 3-4 gün morarma ve şişlik gözülebilir. 8 gün içerinde hastamız sosyal hayatına geri dönebilir. Ekilen greftler 3 -6 ayda gözle görülür olarak uzar ve ilk zamanlarda uzayan kıllar istenilen boyutta kesilir. Zamanla kılların uzama hızı yavaşlar.

EKOL TIP MERKEZİ

Lokasyon
Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

Telefon Numaramız
+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

Size En Yakın Zamanda Dönüş Sağlayalım
info@ekoltipmerkezi.com

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize
7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

Ekol Tıp Merkezi

BAĞLANTILAR

İZMİR EKOL HASTANESİ
EKOL KBB
EKOL OBEZİTE
EKOL ÜROLOJİ
EKOL HOSPITALS
EKOL GÖZ
EKOL ESTETİK
EKOL SAÇ EKİMİ
DENT EKOL

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ