Burun İçi Cerrahisi

Burun için cerrahisi (Nazal hava yolu cerrahisi) burun deliklerinden dış kesilere gerek kalmadan yapılır.

Sapma septum cerrahisi (septoplasti), nazal septumdaki deformiteyi düzeltmek için yapılan cerrahidir. Türbinektomi veya türbinoplasti, burun içindeki genişlemiş bir konka (burun dokusu) cerrahi olarak azaltılması veya çıkarılmasıdır. Her iki ameliyat da esas olarak hava akışını iyileştirmek veya sinüs drenajını iyileştirmek için yapılır, ancak burun kanaması kontrolü gibi başka amaçları olabilir .

Sapmış septum cerrahisi ve konka cerrahisi yaklaşık bir saat sürer ve genellikle genel anestezi altında olacağı için hasta yakından izlenir. Komplikasyonlar nadiren görülür ve hasta genellikle ameliyatla aynı gün eve gidebilir.

Burun kanamasını önlemek için hastanın başını yüksek tutması ve bağırsak hareketleri veya egzersiz sırasında herhangi bir zorlanmadan kaçınması önemlidir. Yüz ve burnun hafif bir şekilde şişmesi meydana gelebilir, ancak yaygın değildir ve buz paketleri bu şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir. 

Ameliyat sonrası bakım ile ilgili doktor talimatlarını takip etmek çok önemlidir ve ameliyatın başarısı bu ameliyat sonrası bakımdan kaynaklanabilir. Hastalara burun tıkanıklığı, burun tıkanıklığının çıkarılması, gerekli takip muayeneleri ve burun kabuklanmasını veya kabuk oluşumunu azaltmak için burun irrigasyonunun kullanılmasının önemi hakkında bilgi verilecektir. Cerrahi bölge, nesneleri kaldırma, gözlük takma, eğilme, burun tıkanıklığı ve diğer aktiviteler gibi normal aktivitelere çok duyarlı olacaktır, bu nedenle mümkünse bu durumlardan kaçınılmalıdır.

Nazal hava yolu cerrahisinin amaçları şunlardır:

  • Burun içinden hava akışını iyileştirmek
  • Burun kanaması kontrolü
  • Burun içinin görselleştirilmesini geliştirmek(diğer burun problemlerini tanımlamak için)
  • Burun içinin şişmesi ile ilişkili burun veya sinüs baş ağrılarını hafifletmesi
  • Sinüs boşluklarının drenajını teşvik etmek
EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ