Çatlak Tedavileri

Çatlakların Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır?
Çatlaklar mümkünse önlenmeye çalışılmalıdır. Gebelikte 5. Aydan itibaren çatlak önleyici kremler , badem yağı ve nemlendiricilerin günlük kullanımına başlanmalıdır. Bu önlemeye yardımcı kremler kullanılsa bile aşırı kilo alımı çatlağa neden olabilir. Düzenli ve dengeli beslenmeyle aşırı kilo alımı önlenebilir. Gebelik dışında da hızlı kilo alıp vermelerden kaçınılmalıdır. Vücut geliştirme sporu yapan kişiler de çatlak önleyici kremler kullanabilirler. Bu grup sporcuların kas kütlesini arttırmak amacıyla kullandıkları streoidler çatlak oluşumunu arttırabildiğinden bu konuda dikkatli olunmalı, steroid kullanımından kaçınılmalıdır. Çatlak oluştuktan sonra kırmızı-mor renkli oldukları erken dönemde tedavi başlanması daha iyi sonuçlar vermekle birlikte sedef rengine döndüklerinde de tedaviyle görünümleri iyileştirilebilir.

Çatlak Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?
Çatlak tedavisinde başlıca tedavi yöntemleri biodermogenesi, fraksiyonel lazer, radyofrekans uygulamaları, kollajen ve mezoterapi enjeksiyonlarından oluşmaktadır.

Fraksiyonel Lazer ile Çatlak Tedavisi
Kliniğimizde erbiyum yag lazer kullanılmaktadır. Fraksiyonel başlığı deride sütünlar halinde , noktasal yakma alanları oluşturmakta bu yaraların derinliği uygulanacak bölgeye göre ayarlanmaktadır. Yaraların oluşması ve iyileşme dönemi yeni kolajen yapımını sağlamakta, çatlakların daralmasını ve derinin sıkılaşmasını sağlamaktadır . Fraksionel lazer ayda bir kez olacak şekilde seanslar halinde uygulanmaktadır. Ortalama seans sayısı 3-6 arasında değişmektedir. Uygulama sonrası 5-7 gün süren kızarıklık olabilmekte, bu süreçte uygun kremler kullanılmaktadır.

Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi
Çatlakların içine hazır mezoterapi ilaçlarının enjekte edilmesidir. İşlem seanslar halinde uygulanmakta, işlem öncesi lokal anestezik kremler sürülmektedir. Seanslar haftada bir, 6-10 kez yapılmaktadır.

Kolajen enjeksiyonu nedir, nasıl yapılır?

Doku onarımını sağlayan kolajen deriye enjekte edilir. İşlem 2 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ