Fibroblast Kök Hücre Tedavisi

Saç Folikülü Nedir?

Saç folikülü, cildin epidermis (dış kısım) kısmında tünel şeklinde saçın büyüdüğü bir yapıdır. Saç kökü proteinden oluşur ve kan damarları aracılığıyla beslenir. Buradaki hücre sayısı arttıkça saç büyür ve yüzeye ulaşır. Zaman içerisinde gerek hormonal nedenlerle gerekse de sebepsiz saç dökülmeleri meydana gelebilir.

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesi veya alopesi birçok kişinin rahatsız olduğu bir konu olup, sıklıkla ilaç tedavilerine ya da cerrahi işlemlere başvurulmaktadır. Fakat cerrahi işlem süreçleri hem uzun hem de zahmetlidir.

Buna karşılık saç folikülünden üretilmiş olan kök hücreler tüm bu süreci daha da kolay uygulanabilir hale getirmektedir. Cerrahi bir işlem gerektirmeden saçlı deriye enjekte edilen kök hücreler buradaki hücrelerin aktif hale gelmesini bu sayede de kıl folikülünün tutunmasını ve yeniden oluşumunu tetikler. Kişinin kendisine ait bir doku olduğundan dolayı, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.


Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Kimler için Kullanılır?

Saç folikülü kaynaklı kök hücre uygulaması, saç dökülmesinin erken aşamalarında olan kadınlarda ve erkeklerde rahatlıkla yapılabilir.

Saç incelmelerinde, saç seyrekleşmelerinde ve saç ekimi sonrasında sıklığı arttırmak amacıyla uygulanabilir.

Hormonal değişikliklere bağlı olarak doğum ve menapoz sonrası kadınlarda meydana gelen saç dökülmelerinde de kullanımı mümkündür.

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi estetiği bozmayacak şekilde hastadan 5-6 adet sağlıklı kıl folikülü alınır ve özel transfer koşullarında ONKİM’deki GMP laboratuvarlarına gönderilir.
Özel yöntemlerle ayrıştırılan kök hücreler istenen sayıda çoğaltılarak gerekli kalite kontrol testlerine tabi tutulur. Yaklaşık 4-6 hafta sonrasında hazır hale gelen saç folikülü kaynaklı kök hücreler hastaya özel olarak hazırlanarak uygulanmak üzere transfer edilir. Cerrahi bir işlem olmadığından dolayı, uygulanacak alan önce steril edilir, sonrasında hücrelerin enjeksiyonu gerçekleştirilir.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ