Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği
Genital bölge estetiği, kadınların genital organ görünümlerini iyileştirmek için uygulanan bir dizi cerrahi prosedür içerir. İnsan anatomisinin birçok yönünde olduğu gibi, kadın genital organları da normal sınırlar dahilinde olan çok çeşitli şekil, boyut ve görünümlere sahiptir. Herhangi bir cerrahi müdahaleden önce, cinsel organlarda gerçekten bir sorun olup olmadığını veya başka bir çözümün olup olmayacağını belirlemek önemlidir.

Kişiler estetik operasyonların ardından kısa bir süre sonra iş ve sosyal aktivitelere devam edebilirler. Hasta ve doktor arasındaki güvene dayalı iletişim sayesinde, prosedürlerden sonra tatmin edici sonuçlar elde edilir. İleri ve hızlı tıbbi tekniklerle hastalar istedikleri sonuçları kolayca elde edebilirler.

Labial (İç Dudaklar) Düzeltme, Küçültme :

Labial düzelme, vajinanın 'iç dudaklarının' boyutunu azaltmak için tasarlanmış bir dizi işlemi içerir. Kadınların bu operasyonu talep etmelerinin en yaygın nedeni, labiaların büyük ve estetik açıdan hoş görünmemesi olarak algılanmasıdır. Bazı kadınlar, labialarının büyük boyutunun sıkı giysilerde farkedildiğini veya bisiklete binme gibi aktivitelerde kendilerini rahatsız ettiğini belirtmektedir. 

Vajinal Daraltma (Vajinoplasti) :

Vajinanın normalden daha büyük olması, önde gelen cinsel sorunlardan biridir. Çünkü vajina ve erkek organ arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde de orgazm ile ilgili sorunlara neden olabilir. Vajinoplasti bu sorunu gidermeyi amaçlamaktadır.

Vajina daraltma operasyonları, vajinalarının genellikle doğumdan sonra veya yaşla birlikte gevşediğini belirten kadınlar tarafından da talep edilir. 

Kliteroplasti :

Klitoral başlık, kadının hassas ve uyandırıcı erektil dokusu olan klitorisi örten ve çevreleyen dokudur. Bu doku veya başlık, genellikle genişlemiş labia minora ile birlikte büyüyebilir. Klitoral örtünün genişlemesi birliktelik sırasında cinsel zevki olumsuz yönde etkileyebilir. Ek olarak, genişlemiş bir klitoral başlığı olan kadınlar da iyileştirilmiş bir kozmetik görünüm isteyebilir.

Klitorisin tek başına işlevi cinsel haz yaratmaktır. Erkeğin penisine eşdeğer klitoris bir başlıkla kaplanır (erkeğin sünnet derisine benzer). Bazen bu başlık veya doku kaplaması büyük olabilir ve klitorise karşı uyarıcı sağlanamamasına neden olabilir. Fazlalık bir mayo ya da dar giysiler giyerken de rahatsız edici olabilir.

Kasık Kaldırma :

Mons pubis, kadın genital bölgesinin hemen üzerinde bulunan kasık kemiğinin üzerindeki yumuşak, yuvarlak doku zeminidir. Kadınlar yaşlandıkça, doğumdan sonra veya kilo alımı/kaybı ile, bu alan değişebilir, büyüyebilir veya cildin fazlalığı olabilir. Bazen o kadar genişleyebilir ki, bu alan daha erkeksi görünür ve kıyafetlerden dışarı taşar. Birçok kadın bu görünümden ve neden olduğu cinsel hazdaki güçlükten memnun değildir.

Bu durumu düzeltmek için, fazla yağ liposuction ile çıkarılır. Bu alana ayrıca daha akıcı bir görünüm vermek için kaldırılabilir ve bir karın kıvrımı ile birleştirilebilir.

Doğum İzleri (Perinoplasty) :

Perinoplasty tedavisi, doğum sırasında perine bölgesindeki yırtılmadır. Sorunlu veya ağrılı doğumlar perine bölgesinde ciddi deformasyonlara neden olabilir. Perinoplastinin amacı doğum sonrası dikiş izlerini, deformasyonları düzeltmek ve estetik bir görünüm elde etmektir.

Virginal Zar (Kızlık Zarı/Hymenoplasty) :

Hymenoplasty, virginal zarı düzeltmek için uygulanan estetik bir yöntemdir. Zarın düzeltilmesi çeşitli nedenlerle yapılabilir. Hymenoplasty, vajinal açılmayı kısmen önleyen bir zarın cerrahi olarak düzeltilmesidir. Kızlık zarı vajinanın girişinin 1-2 cm arkasında bulunur ve cinsel ilişkiler, kazalar ve travma nedeniyle tamamen veya kısmen yırtılabilir.

İki temel tekniği olmasına rağmen, 'kalıcı hmenoplasti' olarak bilinen teknik tercih edilir ve önerilir. Kalıcı hmenoplasti, vajinadan alınan doku ile yıllarca korunabilen kızlık zarının bir sonucudur ve cinsel ilişkiden en az 2 ay önce yapılmalıdır.

Lokal anestezi altında yapılabilecek bir işlemdir.Hastanede yatmayı gerektirmez. Kızlık zarı onarımları yalnızca bir uzmanın muayenesinde fark edilebilir.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ