Kök Hücre Tedavisi

Fibroblast Nedir?

Fibroblast, bağ dokunun temel hücresi olup şekli yassı uzun ve ovaldir.1-2 çekirdekli olabilir, sitoplazması uzantılıldır ve her hücre gibi organizmada çok önemli görevleri vardır. Bunlar içinde en önemlisi hücrelerin içinde bulunduğu yapıyı oluşturmaktır. Şöyle ki, cilde parlaklığı, yumuşaklığı ve esnekliği veren hücreler arası bu yapı kollajen ve elastin maddesinden oluşmaktadır. Fibroblastların görevi ise, cilt için son derece önemli olan bu maddeleri üretmektir. Fibroblastın bir başka önemli görevi de, ciltte bir yaralanma olduğunda organizmanın yarayı tedavi eden sistemini harekete geçirmektir.

Ciltteki İyileşme Ne Kadar Sürer?

2. enjeksiyondan sonra sonuçlar belirginleşmeye başlar ve yerleştirilmiş fibroblastlar en az 4-5 yıl görevini yapar ve cilt genç kalır. Artan fibroblastlar yeterli sayıda ise laboratuvarda saklandığında 4-5 yıl sonra tekrar aynı işlem uygulanabilir.

Tedavinin Zararı Var Mı?

Kişiye kendi dokusundan üretilmiş fibroblast hücreleri verildiği için ciddi bir yan etki olmaz. Sadece geçici olarak yüzde şişlik, enjeksiyon yerinde morluk ve kızarıklık görülebilir. Gebelik sırasında kullanılıp kullanılmayacağını tam olarak bilmiyoruz. Bu konuda yapılmış ciddi bir çalışma olmadığından biz kurum olarak önermiyoruz, ancak yine en doğrusunu hekiminiz bilecektir. Ayrıca kişi malign bir hastalık nedeniyle ilaç tedavisi almış ise bu yöntem uygulanmamaktadır.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ