Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir işlemdir. Lazer epilasyon sırasında, bir lazer tüylerdeki pigment (melanin) tarafından emilen bir ışık yayar. Işık enerjisi, derinin içindeki tüp şeklindeki keselere (kıl kökleri) zarar veren ısıya dönüştürülür. Bu hasar gelecekteki tüy büyümesini engeller veya geciktirir.

İlk epilasyon için çoklu lazer epilasyon tedavileri gerekir ve ayrıca bakım tedavileri de gerekli olabilir. Lazer epilasyon, açık tenli ve koyu renkli tüyleri olan insanlar için en etkilidir. Yaygın tedavi yerleri arasında bacaklar, koltuk altları, üst dudak, çene ve bikini bölgesi bulunur. Bununla birlikte, istenmeyen tüyleri, göz kapağı veya çevresindeki bölge dışında hemen hemen her alanda tedavi etmek mümkündür.

Saç rengi ve cilt tipi, lazer epilasyon başarısını etkiler. Temel ilke, saçın pigmentinin, cildin pigmentinin değil, ışığı emmesi gerektiğidir. Cildin zarar görmesini önlerken lazer sadece saç köklerine zarar vermelidir. Bu nedenle, tüy ve cilt rengi (koyu saç ve açık ten) arasındaki kontrast en iyi sonucu verir. Saç ve cilt rengi arasında çok az kontrast olması durumunda, cilde zarar verme riski daha fazladır, ancak lazer teknolojisindeki gelişmeler, lazer epilasyonunu daha koyu cilde sahip kişiler için bir seçenek haline getirmiştir. Lazerle epilasyon, ışığı iyi absorbe etmeyen saç renkleri için daha az etkilidir: gri, kırmızı, sarı ve beyaz. Ancak, açık renkli saçlar için lazer tedavisi seçenekleri geliştirilmeye devam edilmektedir.

Genellikle tedaviden altı hafta öncesine kadar güneşe maruz kalmamak için doktorunuzun tavsiyelerine uyun ve günlük geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın. Cildinizi koyulaştıran güneşsiz cilt kremlerinden kaçının. Doktorunuz ayrıca yakın zamanda bronzlaşan veya daha koyu bir cildiniz varsa, cilt beyazlatıcı bir krem ​​verebilir.

Koparma, cilalama ve elektroliz saç folikülünü rahatsız edebilir ve tedaviden en az dört hafta önce önlenmelidir.

Lazer işleminden önceki gün tıraş önerilir. Cildin üstündeki kılları kaldırır, yanık tüylerden yüzey derisinin zarar görmesine neden olabilir, ancak kıl milini yüzeyin altında sağlam bırakır. Lazer epilasyonu genellikle iki ila altı dizi tedaviyi gerektirir. Tedaviler arasındaki aralık, bölgeye bağlı olarak değişecektir. Saçın, üst dudak gibi hızlı bir şekilde büyüdüğü bölgelerde, tedavi dört ila sekiz hafta içinde tekrarlanabilir. Sırt gibi yavaş kıllanma bölgelerinde, tedavi her 12 ila 16 haftada bir yapılabilir.

Üst dudak gibi küçük bir alanı tedavi etmek sadece birkaç dakika alabilir. Sırt gibi daha geniş bir alanı tedavi etmek bir saatten uzun sürebilir.

İşlem Sonrası

Lazer epilasyonundan sonra ve planlı tedaviler arasında, altı hafta boyunca veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde güneş ışığından - hem doğal güneş ışığından hem de bronzlaşma yataklarından - kaçının. Günlük geniş spektrumlu güneş kremi kullanın.

Sonuçlar

Tüyler hemen dökülmez, ancak birkaç gün ila birkaç hafta arasında dökülecektir. Bu saç büyümesinin devam etmesine benzeyebilir. Tekrarlanan tedaviler genellikle gereklidir, çünkü saç dökülmesi doğal olarak bir döngüde meydana gelir ve lazer tedavisi, yeni büyüme aşamasında saç kökleriyle en iyi şekilde çalışır.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ