Mezoterapi Tedavisi

Merkezimizde saç dökülmesi şikayeti ile gelen hastalar, deri- saç- tırnak konusunda uzman dermatolog doktorumuz tarafından dikkatlice muayene edilir. 
Aile anamnezi, dökülme başlangıç yaşı, boya-fön yapma sıklığı, sistemik hastalıkların olup olmadığı tespit edilir. Gerekli tedavi ile birlikte Saç Mezoterapisine alınır. 
Uygulama kısmi dökülmeler ve bilhassa kadınlarda oldukça başarılıdır.

Saç Mezoterapisi; saç derisine, kan dolaşımını arttırıcı ve yeni saç oluşumu için gereken bazı özel maddelerin enjekte edilmesidir. Ortalama 1 hafta arayla 5-6 seans yeterli olmaktadır.
 Bu süre sonunda saç dökülmesinde azalma, yeni saç oluşumunda artış kaydedilmiştir.
1 gün sonra banyo yapılabilir.

Saç dökülmesini azaltmak,saç köklerini beslemek,saçın daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak amacıyla cildin orta tabakasına ilaç enjekte edilmesi işlemine denir.Hekim tarafından 
uygulanan bu işlemde,kişiye özel vitamin,antioksidanlar,kan dolaşımını artırıcı ilaçlar,saç köklerini besleyen karışımlar kullanılmalıdır.(İşlem öncesi anestezi krem uygulanır)

Saç mezoterapisi, strese bağlı dökülmeler, mevsim geçişlerindeki (Eylül-Ekim / Nisan-Mayıs gibi) dökülmeler, donuk,cansız saçlar, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç kaybında, hormonel ve genetik saç dökülmelerinde destek tedavisi olarak önerilmektedir.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ