Pediatrik Dermatoloji (Çocuk Deri Hastalıkları)

Pediatrik Dermatoloji (Çocuk Deri Hastalıkları)

Çocuklar sadece küçük yetişkinler değildir. Onları neyin rahatsız ettiğini her zaman söyleyemezler. Tıbbi muayene sırasında her zaman tıbbi soruları cevaplayamaz veya yardımcı olamazlar. Pediatrik dermatologlar, çocuklar için tasarlanmış tıbbi ekipmanı kullanarak çocuk dostu ofislerde çocukları rahatlatacak şekilde nasıl muayene edileceğini ve tedavi edileceğini bilirler.

Çocukların cilt problemleri doğumdan ergenliğe kadar yaklaşık yirmi yıla yayılmaktadır. Çocuk deri dermatiti, atopik dermatit, siğiller ve akne dahil olmak üzere birkaç yaygın pediatrik cilt durumunu çözer. Çocukların cildinin yetişkinlerinkinden farklı olduğu, farklı özellikleri, gelişim ihtiyaçları ve tanı ve tedavi ile ilgili yaklaşımlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Pediatrik dermatologlar çok çeşitli cilt rahatsızlıkları için tıbbi bakım sağlar. Genellikle aşağıdaki hizmetleri sağlarlar:

Hemanjiyomlar ve diğer vasküler doğum lekeleri, pigmentli doğum lekeleri ve konjenital cilt bozuklukları, egzama veya atopik dermatit, sedef hastalığı, kontakt dermatit, vitiligo, kurdeşen ve siğiller gibi çeşitli cilt durumlarının teşhisi

Cildi, saçı ve tırnakları etkileyen çok çeşitli durumlar için tıbbi / reçeteli tedavi

Cilt biyopsileri, cilt lezyonlarının cerrahi olarak çıkarılması (örn; kistler, siğiller) ve vasküler doğum lekelerinin lazer tedavisi dahil olmak üzere küçük cerrahi prosedürler.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ