Septum Cerrahisi

Septoplasti, iki burun deliğiniz (septum) arasındaki boşluğu ayıran kemiği ve kıkırdağı düzeltmek için cerrahi bir prosedürdür. Septum çarpık olduğunda, sapmış bir septum olarak bilinir. Sapmış bir septum burnunuzdan nefes almayı zorlaştırabilir ve zayıf drenaj nedeniyle sinüs enfeksiyonu riskini artırabilir.

Septoplasti sırasında, burun septumunuz burnunuzun ortasına yerleştirilir. Bu, cerrahınızın nazik septumunuzun parçalarını doğru pozisyonda tekrar takmadan önce kesip çıkarmasını gerektirebilir.

Eğri bir septum yaygındır. Ancak şiddetli olduğunda, sapmış bir septum burnunuzun bir tarafını tıkayabilir ve hava akışını azaltabilir, böylece burnunuzun bir veya her iki tarafından nefes almakta zorluk çekebilir.

Septoplasti, kıkırdak, kemik veya her ikisini kırparak, yeniden konumlandırarak ve değiştirerek burun septumunu düzeltir. Burnunuzdan nefes almada zorluk gibi yaşam kalitenizi etkileyen semptomlar yaşıyorsanız, sapmış bir septumu düzeltmek için ameliyat düşünebilirsiniz.

Septoplasti, kıkırdak veya kemiği kırparak, yeniden konumlandırarak ve değiştirerek burun septumunu düzeltir. Cerrah burun içindeki insizyonlarla çalışır. Bazen burun delikleri arasında küçük bir kesi yapmak gerekir.

Burun kemikleri çarpıksa ve septumu bir tarafa itiyorsa, yeniden konumlandırmak için burun kemiklerinde kesikler yapmak gerekebilir. Serpme greftleri, sorun burun köprüsü boyunca olduğunda sapmış bir septumu düzeltmeye yardımcı olmak için kullanılabilecek küçük, güçlendirici kıkırdak şeritleridir. Bazen bunlar septumu etkili bir şekilde düzeltmek için gereklidir.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ