Ürtiker (Kurdeşen)

Ürtiker (kurdeşen), ciltte belirli alerjenlere karşı vücudun reaksiyonun bir sonucu olarak aniden görünür. Kurdeşen ani olarak ortaya çıkan kısa sürede kaybolabilen deride kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı ataklarıyla karakterize sık rastlanılan bir deri hastalığıdır.

 Kurdeşen genellikle kaşıntıya neden olur, ancak yanabilir veya batabilir. Yüz, dudaklar, dil , boğaz veya kulaklar dahil vücudun herhangi bir yerinde görünebilirler. Kurdeşenlerin boyutu değişir ve plak olarak bilinen daha büyük alanlar oluşturmak için bir araya gelebilir. Saatlerce veya kaybolmadan bir gün kadar sürebilirler.

Anjiyoödem kovanlara benzer, ancak şişme yüzeyde değil cildin altında gerçekleşir. Anjiyoödem, gözlerin ve dudakların etrafında ve bazen de cinsel organların, ellerin ve ayakların deride şişmesi ile karakterizedir  Genellikle kovanlardan daha uzun sürer, ancak şişme genellikle 24 saatten az bir sürede gider.

Nadiren, boğaz, dil veya akciğer anjiyoödem solunum yollarını tıkayabilir ve solunum zorluğuna neden olabilir. Bu hayatı tehdit edebilir.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ