Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu nedir?
Ağız köşesinden, kulak önüne uzanan elmacık kemiği çıkıntısının altından çene hattına kadar uzanan alana yanak denir ve anatomik olarak yumuşak yağ ve kas dokudan oluşan bir alandır. 
Altında kemik destek olmadığı için bu bölgenin inceliği kişileri zayıf gösterirken kalın ve hacimli olması da kilolu bir görünüm vermektedir. Bu yüzden de insanlar yanaklarının duruşundan, hacminden sıklıkla rahatsız olurlar. 
Yanak dolgusu da bu bölgeye hacim verme konusunda en kolay ulaşılabilen ve sorunsuz tedavi seçeneğidir.

Yanaklar yeterli hacimde olduklarında dolgun, canlı, sağlıklı görüntümüzü sağlayan önemli bir bölgedir. Cilt yapısı yüzün diğer bölgelerine göre kalın ve gözeneklidir. Ön yanak bölümünü oluşturan kısmın hacmi genellikle biraz daha azdır. Gözümüzün dış ve alt kısımlarında en yüksek hacime ulaşır ve kulak önüne doğru yine hacmi azalır. Yanakların özellikle ön ve orta bölümlerinin belirginliği kişilerin daha güzel ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Bu nedenle bu bölgelere dolgu uygulaması orta ve ileri yaşlar da sıklıkla gerekmektedir.

Yanaklara dolgu yapılması ne sağlar?
Yanaklar yüzün her iki yanında bizim ne kadar sağlıklı olduğumuzu karşı tarafa ve ayna karşısında bize gösteren bir çeşit gösterge gibidir. Buranın hacimsizliği yüzün her yerine yansıyan ve yorgun, zayıf algısı yaratan bir etkisi varken, yanakların fazla belirginliği de kilolu görünmemize neden olmaktadır. Bu nedenle yeterli hacimde olması önemlidir.

Kaç cc dolgu yanaklar için yeterli olur?
Yanaklar yukarıda tanımladığımız gibi yüzün büyük bir bölümünü işgal ederler. Buradaki hacim kayıpları (aşırı kilo kaybı, bişektomi sonrası, genetik, yapısal, yaşa bağlı, vs.) yüz ifadesinin olumsuz etkileyebilir. Yanak dolgusu en az birer ml dolgu uygulaması sonrası daha fazlası için 10 gün aralarla ilaveler yapılmasının daha kabul edilebilir sonuçlar verdiğini söylemek isterim. Yetersiz miktarlar yapılan işlemin etkisini görememenize ve mutsuz olmanıza neden olacaktır. Aynı durum fazla yapılmasıyla da olabilir. O nedenle aralıklı ilave dozlar kararında sonuçlar elde edilmesini sağlar.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ