Yanak İnceltme Estetiği (Bişektomi)

Yanak Estetiği (Bişektomi) Nedir?

Yüz, bir insanla tanıştığımızda dikkatimizi çeken ilk yerdir.Alın, ağız, yanaklar, dudaklar, göz rengi ve saç ilk önce ayrı ayrı incelenmemesine rağmen, yüzün ayrılmaz bir parçası olarak yüzün güzelliğine hizmet ederler.

Yüz ve Altın Oran

İnsanların güzellik kriterleri aslında oransal organ dağılımı ve mevcut doku yüzdesi ile ilgilidir. Örneğin, kalın ve dolgun dudaklar, hafif dik burun ve tam yanaklar toplam yüzle orantılıdır, kaşlar kavislidir ve çene küçüktür. Altın oran, her organın yüzdesi ve bu değerlerle yüzün estetik uyumu olarak ifade edilebilir. Kişinin altın oranlı bir yüzü varsa, yüz bu oranla genç, çekici ve estetik olarak hoş görünüyor. Hollywood yanak estetiğinin temeli altın orana, farklı elmacık kemiklerine ve ince çene bölgesine dayanır.

Bişektomi (Bichectomy), Hollywood Estetiği Nedir?

Bişektomi, üçgen yüz operasyonu, V yüz operasyonu olarak da bilinen Hollywood yanak estetiği, kare konturlu yüzler ve aşırı miktarda yağ içeren yüzler için de sıklıkla kullanılır. Hollywood yanak estetiği için yapılan işlem başarılı sonuçlar verir. Bichectomy ve Hollywood yanak estetiği aslında operasyonun popüler adıdır. Bu işlem, dışarıdan görünür bir iz bırakmadan ağız içinde yanak bölgesinden 1 cm uzakta bulunan fazla yağ pedlerinin çıkarılmasıdır. Azaltılmış yanak hacmi, daha belirgin elmacık kemikleri ve çene için daha küçük görünüm amaçlanır.

Yanak Estetiği Ameliyatı

Yanak estetiği ameliyatı, hastanın tercihine ve genel durumuna bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında otuz dakika içinde tamamlanan oldukça kolay bir ameliyattır. Genel olarak, cerrahın bu alandaki deneyimi çok önemlidir. Çenenin istenen şekle yeniden modellenmesi, operasyondan önce yanak üçgeninin kişisel olarak hazırlanmasına bağlıdır. Hastanın özellikle yaş, çene ve elmacık kemiği boyutları toplanacak yağ miktarının temelini oluşturur. 

Yanak Estetiği Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Yanak yağlarının 20/25 yaşından önce çıkarılması önerilmemektedir. Aşırı bir durum olmadıkça, 20 yaşından önce yağın çıkarılmaması gelecekteki sorunları önlemek için iyidir. Çünkü bu yaştaki yağ katmanlarının kalınlığı daha sonraki yıllarda azalmaya başlar, bu nedenle hastaların belirli bir yaşta olmasını öneriyoruz. Hastanın genetik özellikleri de bu prosedür için önemlidir.

Yanak Estetiği Sonrası

Yanak estetiğinden sonra ağızda küçük sütürler olacaktır. Bu nedenle ameliyattan sonraki ilk gün sıvı gıda tercih edilmelidir. Günün geç saatlerinde normal yiyecekler yenilebilir. Yanak estetiği ameliyatını izleyen ilk üç gün boyunca ağızdan durulama yapılmalıdır. Çünkü ağız içindeki dikişler mümkün olduğunca steril tutulmalıdır. Dikişlerin bir kısmı yumuşak bir dokuya sahip olduğundan, hastalar ağrı hissetmezler ve hatta bazen ağız içindeki dikişler yanak estetiği ameliyatını takip eden birkaç gün içinde çözülür, bu nedenle yanakta hissedilen hafif duyarlılık günler içinde kaybolur. Çoğu ameliyattan sonra kişiler kısa zamanda sosyal hayatlarına geri döner.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ