Yüz Kırışıklık Tedavisi

Alın çizgilerini azaltmak, alın kırışıklıklarını gidermek, oluşumunu engellemek için Clostridium botulinum uygulanması; cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasını sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, karakteristik çizgiler olarak kabul edilir.

Yaşam boyu bu bölgedeki kasların çalışması,
Yüz mimiklerinin çok sık kullanılması,Cilt dokusunun esnekliğini kaybetmesi,
Cildin kuruluğu,
Deri altı yağ dokunun azlığı,
Cildin fazla ince olması,
Kollajen üretiminin yaşla azalması nedenleriyle alında kırışıklıklar oluşur.

Estetik açıdan yaşlılık belirtileri gibi görünen bu çizgiler estetik kırışıklık uygulamasıyla hafifler, doza bağlı olarak bazı durumlarda kırışıklıklar yok olur ve daha genç bir görünüm ortaya çıkar. Alın kırışıklıklarının azaltılmasında Clostridium botulinum ameliyatsız estetik uygulamalar arasında pratik ve koruyucu bir yöntemdir. 

Bazı durumlarda alın kırışıklıklarının giderilememesi halinde alın çizgilerine dolgu ihtiyacı olabilir. Bazen ilaveten alın Clostridium botulinum dediğimiz daha derin kemik yapı üzerine gerçekleştirdiğimiz alın Clostridium botulinum gündeme gelebilir. Alın çizgileri genellikle kaş arası kırışıklıklarla birlikte olur ve alın kırışıllık tedavisi ile en sık birlikte gerçekleştirilen uygulaması da kaş arası  uygulamasıdır.
Kaşlarımızın çatılması hareketinden sorumlu iki adet iki santimetre uzunluğunda kas vardır. Kaş arası Clostridium botulinum ile bu kasların kasılmaları azaltılabilir veya durdurulabilir. Bu etkisi sayesinde kaşlarımızın arasında kalın, bizi sert ve sinirli, gösteren çizginin oluşumu engellenmiş ve derinleşmesi hızı yavaşlatılmış olur.

Clostridium botulinum kaş arası, alın ve göz çevresine uygulanabilen bir uygulamadır.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ