Altın İğne Uygulaması Gençleştiriyor

Altın İğne Uygulaması Gençleştiriyor

Altın İğne Uygulaması Gençleştiriyor

Günümüzde cilt kusurlarının giderilmesi için uygulanan birçok iyileştirici ve onarıcı tedavi bulunmaktadır. Bunlardan biri de altın iğne uygulamasıdır. Gözeneklerin giderilmesinden, kırışıklıkların önlenmesine kadar birçok cilt kusuru için yapılabilen altı iğne uygulaması, yeni bir uygulama olmasına rağmen giderek yaygınlaşmaktadır. Altın iğne, kırışıklıkları giderme amacıyla yapılabileceği gibi gözenek tedavisi ve sivilce gibi cilt kusurlarını gidermede de oldukça etkilidir. Bu nedenle altın iğne tedavisi, her yaştan kadın tarafından tercih edilmekte ve kısa sürede etkin sonuçlar alınmaktadır.

 

Altın İğne (Franksiyonel Radyofrekans) Nedir?

Altın iğne uygulaması, franksiyonel radyofrekans tedavisi olarak da bilinmektedir. Kırışıklık,

gözenek, sivilce ve akne lekelerinin giderilmesi gibi birçok onarıcı işlemi bir arada yapan altın iğne uygulaması aynı zamanda cildin kolajen miktarının artmasına ve canlı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır. İnce, küçük altın iğnelerle yapılan uygulama aynı zamanda cildin gençleşmesine ve kırışıklıkların giderilmesini de sağlamaktadır.

 

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Altın iğne tedavisi, en etkili sonuçlarını yüz derisinde gösterir. Fakat tüm vücuda uygulanabilir.

Hızlı kilo alıp verme, ağır spor yapma gibi cildi esneten ve zorlayan durumlar çatlak oluşumuna

neden olabilir. Altın iğne uygulaması vücuttaki sarkma ve çatlaklara uygulandığında da etkin

sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda vücuttaki yara izleri ve çizikler de altın iğne uygulaması ile önlenebilen cilt kusurlarıdır.

Altın iğne tedavisi radyofrekans cihazı ile yapılır. Bu nedenle uygulamanın diğer adı fransksiyonel radyofrekans olarak bilinir. Radyofrekans cihazına takılan mikro boyuttaki altın iğneler, cilde düzenli aralıklarla uygulanır. İğnelerin cilde giriş çıkışı esnasında ciltteki kolajen üretimi desteklenir. İğneler, cildin altına yüksek derecede enerji gönderir. Böylece cildin yenilenmesi ve hasarlı bölgelerin onarılması sağlanmaktadır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için hiçbir kesi ya da dikiş izi kalmaz. Hasta, işlemden sonra hemen günlük hayatına dönebilir.

 

Altın İğne Tedavisi Ne İçin Yapılır?

Altın iğne tedavisi, cildi onaran ve yenileyen bir işlemdir. Aynı zamanda çok yönlü bir uygulama olduğu için de tercih edilmektedir. Altın iğne uygulamasıyla;

Cildin gençleştirilmesi

Sivilce ve akne izlerinin giderilmesi

Cildin yenilenmesi

Gözeneklerin sıkılaştırılması

Çatlakların tedavisi

Sarkmaların engellenmesi mümkündür.

Alın çizgilerini azaltmak, alın kırışıklıklarını gidermek, oluşumunu engellemek için Clostridium botulinum uygulanması; cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasını sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, karakteristik çizgiler olarak kabul edilir.

Yaşam boyu bu bölgedeki kasların çalışması,

Yüz mimiklerinin çok sık kullanılması,

Cilt dokusunun esnekliğini kaybetmesi,

Cildin kuruluğu,

Deri altı yağ dokunun azlığı,

Cildin fazla ince olması,

Kollajen üretiminin yaşla azalması nedenleriyle alında kırışıklıklar oluşur.

Estetik açıdan yaşlılık belirtileri gibi görünen bu çizgiler estetik kırışıklık uygulamasıyla hafifler, doza bağlı olarak bazı durumlarda kırışıklıklar yok olur ve daha genç bir görünüm ortaya çıkar. Alın kırışıklıklarının azaltılmasında Clostridium botulinum ameliyatsız estetik uygulamalar arasında pratik ve koruyucu bir yöntemdir. 

Bazı durumlarda alın kırışıklıklarının giderilememesi halinde alın çizgilerine dolgu ihtiyacı olabilir. Bazen ilaveten alın Clostridium botulinum dediğimiz daha derin kemik yapı üzerine gerçekleştirdiğimiz alın Clostridium botulinum gündeme gelebilir. Alın çizgileri genellikle kaş arası kırışıklıklarla birlikte olur ve alın kırışıllık tedavisi ile en sık birlikte gerçekleştirilen uygulaması da kaş arası  uygulamasıdır. Kaşlarımızın çatılması hareketinden sorumlu iki adet iki santimetre uzunluğunda kas vardır. Kaş arası Clostridium botulinum ile bu kasların kasılmaları azaltılabilir veya durdurulabilir. Bu etkisi sayesinde kaşlarımızın arasında kalın, bizi sert ve sinirli, gösteren çizginin oluşumu engellenmiş ve derinleşmesi hızı yavaşlatılmış olur.

Clostridium botulinum kaş arası, alın ve göz çevresine uygulanabilen bir uygulamadır.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ