Bademcik Ameliyatı

Bademcik Ameliyatı

Bademcik dendiğinde aklımıza ilk olarak bademcik ameliyatı geliyor. Çünkü, çoğumuz ya bademciklerini aldırmıştır yada bu olasılığı mutlaka düşünmüştür. Bademcik ameliyatı belli durumlarda öne sürülüyor bunun nedenlerine yazımızın ilerki safhalarında değineceğiz. Dilerseniz ilk olarak bademcik nedir ve bademcik ne işe yarar sorularıyla başlayalım. 

 

Bademcik Nedir?

Bademcik, bağışık sistemimizin önemli bir parçasıdır. Boğaz çevresinde yer alır ve konumu

boğazın arkasındaki açıklığın her iki tarafındadır. Soluk aldığımızda, enfeksiyon yaratabilecek etkiler boğazımıza doğru ilerler. Bademcikler, enfeksiyonların vücudumuza girmesini engelleyerek önemli bir görev üstlenirler. Çocuklarda bademciklerin büyüklüğü fazladır ve zaman geçip yaş ilerledikçe bademciklerin boyutu küçülür. Ancak ne yazık ki görevi bizi enfeksiyondan korumak olan bademcikler, vücudumuzda sorun yaratabilmektedir.   

 

Bademcik ne işe yarar? 

Bademcikler bizi hastalıklardan korumak için, beyaz kan hücreleri ve antikorlar üretirler. Böylece olası virüslere karşı ilk savunma hattını oluşturmuş olurlar. Bir diğer önemli görevi ise bakteri vb. maddelere karşı iyi bir filtreleyici olmalıdır. Akciğerlere ulaşmadan zararlı maddeleri tutarak olası hastalıkların önünde bariyer görevi görürler.  

 

Bademcik Ameliyatı

Bademcik ameliyatı sürekli tekrarlayan bademcik enfeksiyonlarında ve kişinin hayatını olumsuz etkileyen durumlarda tercih edilir. Ameliyat kararı alırken, bu kararın yerinde olması için alanında uzman bir doktor tarafından teşhis edilmesi çok önemlidir. Hastanın şikayetlerinin geçmesi için doğru zaman ve uygun hasta kombinasyonunun iyi planlanmış olması gerekmektedir.   

 

Bademcik ameliyatı hangi durumlarda gereklidir?

Sürekli tekrar eden bademcik iltihabı 

Uyku esnasında horlama, terleme, huzursuzluk ve uyku apnesi

Gün içinde yorgunluk ve uyanamama

Nefes almada güçlük ve yutkunma zorluğu 

Diş problemleri ve geçmeyen ağız kokusu

 

Bademcik Ameliyatı Fiyatı

Bademcik ameliyatı büyük bir operasyon değildir ancak risk taşımaktadır. İzmir Ekol

Hastanesi’nde uygulanan Thermal Welding yöntemi ile risk minimuma inmektedir. Bademcik ameliyatında uygulanan Thermal Welding yöntemi, hastaların ameliyat sonrasındaki süreci çok daha hafif etkilerle yaşamasını sağlar. Uygulanan ısı enerjisi kanama riskini hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrasında minimuma indirmektedir. Bu yöntem ile aynı zamanda anestezi süresi azaltılmış olur. Doku iyileştirmesini hızlandırarak, ameliyat sonrası ağrı sürecini minimuma indiren Thermal Welding yöntemi uygulanan bademcik ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için  (232) 259 44 44 numarasını arayabilir veya randevu alarak muayene olabilirsiniz. 

 
EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ