Bademcik Ameliyatı Riskli Bir Ameliyat Mıdır?

Bademcik Ameliyatı Riskli Bir Ameliyat Mıdır?

Bademcik ameliyatı sıklıkla yapılan ve bademcik ameliyatı olanların yorumlarından da  anlaşıldığı üzere hastaya daha kaliteli bir yaşam sunan operasyondur. Riskleri düşük olsa da her operasyonun riskleri olduğunu hatırlatmak gerekir. Alanında uzman olmayan doktorlar tarafından yapılan ve tam teşekküllü olmayan hastanelerde gerçekleştirilen tüm operasyonlar risk taşımaktadır. Bu nedenle bademcik ameliyatının gerçekleştirildiği koşullar ve ameliyatı yapan doktorlar büyük önem taşımaktadır.

Bademcik Ameliyatı Hangi Durumlarda Önerilir? 

Kişinin bademcikleri ve geniz eti olması gerekenden daha büyükse eğer, hastanın hayatında aksaklıklar meydana getirir. Bademcikleri ve geniz eti büyük olan kişi, solunumunu gerçekleştirmekte zorlanır. Uyku apnesi ve horlama gibi uyku bozuklukları, geçmeyen ağız kokusu, sürekli tekrar eden ve bademciğe bağlı yaşanan rahatsızlıklar bademciklerin alınmasını gerektiren başlıca nedenlerdendir. Sürekli yaşanan enfeksiyonlar özellikle çocuklarda zarar verici olabilir. Bu gibi durumlarda bademcik ameliyatı önerilir. Eğer ameliyat olunmazsa, kronik sinüzit, kronik öksürük, çene bozukluğu vb. Çok daha ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.    

Bademcik Ameliyatı Riskleri 

Uzman hekimler tarafından tam teşeküllü bir hastanede yapılan bademcik ameliyatında hasta operasyondan sonrası kolayca günlük hayatına dönebilir. Ekol Balçova Tıp Merkezi’nde uygulanan Thermal Welding yöntemi ile ekstra durumlar dışında hastanede yalnızca 5-10 saat geçirerek evinize dönebilirsiniz. Thermal Welding yöntemi ameliyat öncesinde ve sonrasında yaşanan kanama riskini yüksek oranda azaltarak endişeleri ortadan kaldırdığı için riskleri büyük oranda azaltıyor.  

Bademcik Ameliyatı Sonrası

Operasyon sonrasında kanamaya olasılığına ve beslenmeye dikkat edilmelidir. Bademcik ameliyatı sonrasında ilk gün az bir miktar kanama olabilir ancak eğer kanamaların sıklığı ve şiddeti artarsa mutlaka bir doktora görünülmedir. Bademcik ameliyatı sonrası beslenme ise, dikkat edilmesi gereken ikinci unsurdur. Keskin ve sert besinlerden uzak durmak, sıvı besinlere öncelik vermek gerekmektedir. 

Özetle anlatmak gerekirse, bademcik ameliyatı riski az ancak mutlaka uzman hekimler tarafından ve tam teşekküllü bir hastanede hasta takibi yapılarak gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur. Olumsuz ve negatif durumlar yaşamamak için Ekol Balçova Tıp Merkezi’ni tercih edebilirsiniz.

EKOL TIP MERKEZİ

Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 24/A, AGORA AVM Yanı, Balçova / İzmir

BİZİ ARAYIN

+90 (232) 259 44 44

BİZE YAZIN

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize 7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

ANLAŞMALI KURUMLAR

Acıbadem
Allianz
Anadolu
Axa
CGM
Halkbank
İş Bankası
Katılım Emeklilik
PTT
Sompo Japan Sigorta
Türkiye Sigorta
Vakıfbank
Yapı Kredi
Yapı Kredi

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ